data
evenimentul
(event)
organizator
probe
categorii de varsta
zona  locatia
invitatia

    site organizator
persoana de contact
cum a fost
how was it









22-23 ian.2011
Trofeul Maramures
(schiuri)
Clubul Sportiv  Star Team Baia Mare



Bifurcare Baraj (capatul liniei 1 URBIS)
pana miercuri 19.01.2011 telefon:0262/27-66-82 , 0742.70-54-21

05-06 feb.2011
Cupa Carpati
Miercurea Ciuc
(schiuri)
Clubul Sportiv S.A.T. CARPATI


Santimbru Bai
Sancraieni Harghita
26 ianuarie 2010 pe adresa
Iosub Gabriela <iosubgabi @yahoo.com >

06 februarie 2011
Cupa Sanatatea de Iarna
ACS Sanatatea Ploiesti

FM 12.......65
open,open tehnic
Goruna-Cocarasti
jud. Prahova
marcel_cristea75@hotmail.com
Relatii suplimentare Olteanu Emil tel/fax 0244-595 344
10-13 feb.2011
Campionatul National
(schiuri)
FRO,CSU Brasov,DST Neamt,C Atletic Roman



Dinu Gheorghe csubrasov@yahoo.com
Patras Florin 0721 208 877
altiusroman@yahoo.com
10 feb.2011
Cupa Altius Roman
schiuri
CS Altius Roman

fm 14,18,21


altiusroman@yahoo.com
11-12 feb.2011
Cupa CSU Brasov
schiuri

LD,MD
FM 12,14,16,18
20,21,35,45,55


Dinu Gheorghe csubrasov@yahoo.com
06 martie 2011
Cupa Martisor
alergare
CS OTOPENI
Mentor Silva
LD

toate

Casa alba Baneasa
Barbu Ion
barbonne47@yahoo.com
13 martie 2011
Cupa Codrii Vlasiei


FM 14...70
open
La Peris -Prahova
Stroescu Nicolae
stroen@clicknet.ro
13 martie 2011
Cupa Primaverii
CS Vointa Cluj

toate

Pavel Gligor
20 martie 2011
Cupa Sanatatea de Primavara
alergare
ACS Sanatatea Ploiesti
MD
toate

Emil Olteanu str.Mihai Bravu 96 Ploiesti 2000
tel.0244 595344
cardiomedica@yahoo.com
27 martie 2011
Cupa Primaverii
Mentor Silva
MD
toate-
interjudetean
Padurea Cernica
la km 15
CS Mentor Silva
www.mentorsilva.ro

03 aprilie 2011
Cupa Prahova
ASO Valea Prahovei
MD

Plopeni
ASO Valea Prahovei
Stroescu

07-12 aprili 2011
Campionatele Nationale MApN
Ministerul Apararii Nationale















09-10april.2011
Brown Cup
Bulgaria
WRE
Veliko Tarnovo
la 160 km de Bucuresti

andrei_bul@yahoo.com
17 aprilie 2011
Campionatul National Semimaraton
FRODSTJ Maramures
CS Maratin Rivulus Dominarum
SM
FM16,18,20,21
FM 35....70

Nagy Conrad str zorilor II/18
Baia Mare oring_nagy@yahoo.com
tel.0740 551182

17 aprilie 2011
Cupa Maratin
FRODSTJ Maramures
CS Maratin Rivulus Dominarum
LD
FM 12,14
jud  Maramures

Nagy Conrad str zorilor II/18
Baia Mare oring_nagy@yahoo.com
tel.0740 551182

22 aprilie2011
23
24
25
Velikden Cup 2011
Variant 5
Targovishte
Bulgaria
WRE
mi se pare foarte scumpa taxa,ei spun ca pt.romani fac reducere dar nu spun cat.
Targovishte
Bulgaria

pentru
2011

01 mai 2011
Trofeul Subcarpatilor

SILVA
BIKE CUP ed I
ASO Valea Prahovei
MD

Gageni


Mountain Bike la
Gageni

      Stroescu
07-08 mai 2011
Cupa Copou
Palatul copiilor
Iasi
DSTJ Iasi
AJO Iasi
Palatul Copiilor
SP,MD
FM 10,12,14,
16,18
Jud  Iasi

Cretu Ecaterina
tel. 0722 279 093
iasicretu@yahoo.com

07-08 mai 2011
Cupa Valea
Gurghiului

jud Mures
Primaria Comunei Ibanesti
CS Eco sport Rm. Valcea
SP,MD,LD
toate
Valea Gurghiului
jud Mures

Rosca Dionisie 0768 441 423
ecoharta@yahoo.com

www.open-orienteering.ro

08 mai 2011
Cupa Targoviste
de primavara



padurea Priseaca
Babeu Pavel
14 mai 2011
Campionatul
Municipal de
Noapte Bucuresti
Mentor Silva
MD
toate

interjudetean



15 mai 2011
Cupa
In memoriam
Mentor Silva
MD
toate

Baneasa
casa alba
Mentor Silva

15mai2011
Cupa Bihorului
CS ADY Liceum
Oradea
LD

Sat Betfia langa
Baile Felix
ztamas@lady.rdsor.ro

21-22 mai 2011
Cupa Muntilor
Fagaras
Clubul elevilor Victoria
(MECTS)
SP,MD
toate
jud. Brasov

Dr Olteanu mi-a trimis aceste informatii in legatura cu acest concurs
joi 19 mai orele 3 dupa amiaza

Urdea Gheorghe 0744 375 809
orientareviromet@yahoo.com

Program
Vineri, 20 mai, orele 18 - 20 validarea CT Dr. Al. Barbat -Victoria
Sambata 21 mai , ora 9 30 - Cros - Memorial Octavian Paler, Com Lisa (Primarie)
                         - ora 18 - Orientare Parc - CT. Dr.Al. Barbat
Duminica 22 mai ,ora 10 - Orientare MD - Sumerna (Cabana Urdea )
                            - ora 13 Premiere la locul de concurs


27 mai 2011
Campionat National de Noapte
CS Compass
Cluj
FCN
MD
toate


28 mai 2011
Cupa Busola de Aur ed 44 et 1
CS Compass
Cluj
FCN MD
toate


CS Compass Laszlo Andras

28 mai 2011
Campionatul National de echipe et 1
CS Compass
Cluj
FCN  MD
toate


CS Compass Laszlo Andras

29 mai 2011
Cupa Busola de Aur ed44 et.2
CS Compass
Cluj
LD

toate
interjudetean


CS Compass Laszlo Andras

29 mai 2011
Campionatul National de echipe et 2
CS Compass
Cluj
LD  FCN
toate


CS Compass Laszlo Andras

5 iunie 2011
Cupa Cozieni
ed 1
Mentor Silva.



cristinadamboeanu@yahoo.com; telefon: 021.335.20.56 sau 0724.373.044.

5 iunie 2011
mountain bike la Barlad
urmeaza invitatia




Grigoras Sorin

11 iunie 2011

sambata
Cupa florilor de tei
ACS Sanatatea Ploiesti

toate

Emil Olteanu str.Mihai Bravu 96 Ploiesti 2000
tel.0244 595344
cardiomedica@yahoo.com
12 iunie 2011

duminica
Trofeul Valea Prahovei   si

CUPA RACETECH DHS
ASO Valea Prahovei
LD

Cocarasti Misli
se poate face tabara de corturi in poiana pentru duminica

Stroescu

CS Racetech                               Bogdan Burghelea.











18 iunie 2011
Campionatul
judetean cluj

DSJ CLUJ
AJO CLUJ
Clubul sportiv Compass Cluj
LD
toate



19 iunie 2011
Cupa
In Memoriam
PRO Orientare
CLUJ
MD
judetean CLUJ

Simon Cristina

17-19 iunie 2011
Raid Orientare
ECO Sport
Rm. Valcea




Rosca Dionisie 0768 441 423
ecoharta@yahoo.com
www.ecosport.ro

23-26 iunie 2011
EYOC Camp.
european de
juniori



international
Cehia



26 iunie 2011
Cupa Romaniei
mountain bike
DSTJ Maramures
CS Maratin
Rivulus Dominarum

FM 14,17,20,21
FM +40
Maramures

Nagy Conrad 0740 551 182

oring_nagy@yahoo.com

1-8 iulie 2011
WMOC 2011
Campionatul Mondial al veteranilor



Ungaria   PECS

8-10 iulie 2011
Campionatul National Scolar
MECTS Palatul
National al copiilor Bucuresti
SP,MD
FM 14,16


Victor Constantinescu
0722 650 279

13 iulie 2011
Cupa Mentor Silva

SP
Toate
international
Parcul tineretului
Bucuresti

http://www.mentorsilva.ro/

14 iulie 2011
Cupa Mentor Silva


Toate
international
Poiana PinuluiMD

http://www.mentorsilva.ro/

13 iulie
Marele premiu al palatului copiilor
MECTS Palatul
National al copiilor Bucuresti
SP
toate


Victor Constantinescu
0722 650 279

14 iulie
Marele premiu al palatului copiilor
MECTS Palatul
National al copiilor Bucuresti
MD
toate


Victor Constantinescu
0722 650 279

16-17 iulie 2011
Cupa Chimistul
Clubul elevilor Victoria
SP  MD
toate


Urdea Gheorghe 0744 375 809
orientareviromet@yahoo.com

31 iulie 2011
Cupa Orasului Sinaia
Nu se mai tine
E anulat
ASO Valea Prahovei
MD
.
Sinaia

Stroescu

05
06 august 2011
08
Campionatul
National
mountain bike
DSTJ Maramures
CS Maratin
Rivulus Dominarum
SP
LD
MD
FM 14,17,20,21
FM +40
FRO
DSTJ Maramures
CS STAR  TEAM
Baia Mare

Racz Rodica str.Constructiei 10
Baia Mare
starteambm@yahoo.com
tel. 026 276 682

20-21 august
   2011
TROFEUL MOLDOVEI EDITIA XII-2011
CLUBUL SPORTIV AXY TOUR IASI

toate

VASILE CRETU
POIANASOARELUISRL@YAHOO.COM

26
27 august 2011

Cupa Romaniei
FRO
DSTJ CLUJ
CJ Transilva CLUJ
MD
LD  WRE
FM  21

Enyedi Andrei
transilva@gmi.ro
26
27 august 2011
28
Transylvania Open
DSTJ CLUJ
AJO CLUJ
CS Transylva Cluj
MD
LD  WRE
MD
FM 12...70
open
open tehnic

Enyedi Andrei
transilva@gmi.ro

1
2 sept. 2011
3
4
Campionatul National
FRO, DSTJ Gorj,
C.S. Ecosport Rm. Valcea

SP
MD
LD  WRE
ST
FM-14,18,21
FM-12....70
FM- 16....70
FM-14,18,21,135


Rosca Dionisie, Rm. Valcea,
telef. 0728161918 sau 0767247646
e-mail: ecosport.ro@gmail.com,
          www.open-orienteering.ro


1
2 sept 2011
Oltenia Trophy
DSTJ Gorj
C.S. Ecosport Rm. Valcea
C.S Pandurii Targu-Jiu
Palatul Copiilor ?i Elevilor Targu Jiu

SP
MD
FM-14....55
FM-10….70 ani Open;Open Tehnic


Rosca Dionisie, Rm. Valcea,
telef. 0728161918 sau 0767247646
e-mail: ecosport.ro@gmail.com,


3
4 sept 2011
Dracula Open

LD  WRE
ST
FM-10….70 ani Open;Open Tehnic
Open Tehnic-Scurt



         www.open-orienteering.ro

10
11sept 2011
Cupa Cronos Barlad
SC CRonos Barlad
MD
LD
toate

Grigoras Sorin, str. Plevnei nr.6, Barlad, judet Vaslui, email:Grigoras_00@yahoo.com
17
18 sept. 2011
CAMPIONATUL NATIONAL
de VETERANI

CSO Dudu Floresti
MD
LD
FM-35….70 ani

Cioban Dumitru,

www.csodudu.ro       
e-mail : duduprod@gmi.ro
       

17
18 sept 2011
Cupa Cluj - West Open
CSO Dudu Floresti
MD
MD
toate


Cioban Dumitru, www.csodudu.ro      
e-mail : duduprod@gmi.ro
             www.csodudu.ro

24 sau 25 sept

Gabi Iosub
Miercurea Ciuc


Vlahita
la Strandul termal

Gabi Iosub
Miercurea Ciuc

24-25 sept.2011
Cupa TNL Otopeni
Organizatia Tineretul National Liberal Otopeni


Centrul de Concurs: Piata Primariei
OTOPENI
Florin Tuncu
Barbu Ion
1
2 oct. 2011
Cupa Sanatatea de Toamna
A.C.S Sanatatea Ploiesti
MD
LD
toate

Emil Olteanu : Str. Mihai Bravu, Nr.96, 2000, Ploiesti
Tel/fax: 0244-595344
e-mail: cardiomedica@yahoo.com
e-mail: marcel_cristea@hotmail.com

1-2 oct.2011
Cupa Zarandului
CONDOR CLUB ARAD

: FM 10,12,14,16,18,21,35,50,60,open
et.I Sat Agrisul Mare
et.II Cabana Casoaia
Langa Arad-Lipova

Danielbarkasz@yahoo.com
Telefon:0357/41196

ifoldi@yahoo.com
István Földi   0726/57757









8
9 oct. 2011
Cupa Iasului
DSTJ Iasi,
AJO Iasi
Palatul Copiilor Iasi

MD
LD
toate


Cretu Ecaterina
Tel: 0722 279093
  e-mail:iasicretu@yahoo.com


9 oct.2011
Cupa Pro-Silva.
ZALAU




ajocluj@gmi.ro sau florin_dmf@yahoo.com
15
16 oct.2011
CUPA OTOPENI- editia a- X-a  JUBILIARA 
PRIMARIA ORASULUI OTOPENI
CLUBUL SPORTIV OTOPENI
sprint


medie distanta

Oras OTOPENI


Padurea Baneasa la  restaurantul Casa Alba
Barbu Ion

barbonne47@yahoo.com
15 oct.2011
Memorial prof PETRISOR COSTICA
CS Maratin Rivulus Dominarum Baia Mare in parteneriat cu DJTS Maramures


Baia Mare
oring_nagy@yahoo.com

23 oct. 2011
Cupa Targoviste de Toamna
Asociatia Sportiva CHINDIA 2008 Targoviste +Sanatatea Ploiesti

medie
distanta

toate

Priseaca statia de pompare a apei
Babeu Pavel

chindia_2008@yahoo.com sau yo9tw@yahoo.com .
, tel.: 0723 67 35 88 sau 0720 063 100
23 oct  2011
Trofeul Veteranilor
anulat

ASO Valea Prahovei
SCORE

Plopeni

anulat
Stroescu

23 oct. 2011
PRAHOVA ORIENTEERING BIKE DAY



Stadionul Gh. Silaev (fost Metalul) din orasul Plopeni

04 nov. 2011

05 nov.2011
noapte (night)
Cupa Toamnei
zi  (daylight)
AJO Cluj, CS Vointa Cluj

Datele pt.acest concurs sunt copiate de pe
www.orienteering.ro
cluj

Faget
cluj_vointa@yahoo.com

0732 469530, Pavel Gligor
13 nov.2011
Trofeul Veteranilor
alergare

CSO
Valea Prahovei
cursa
lunga

Stadionul Gh. Silaev (fost Metalul) din orasul Plopeni
Stroescu Nicolae
stroen@clicknet.ro
13 nov.2011
Cupa de Toamna
MTB
CSO
Valea Prahovei
distanta
lunga

Stadionul Gh. Silaev (fost Metalul) din orasul Plopeni
Stroescu Nicolae
stroen@clicknet.ro









27nov.2011
Cupa Brumar
AMOB



http://www.mentorsilva.ro/

03 dec.2011
Cupa Mosului
Ady Liceum Oradea


Baile 1 Mai
Oradea










18 dec. 2011
duminica
Cupa Revolutiei
AMOB
Mentor Silva


Padurea Baneasa
Treceti de Gradina zoologica,de la intrarea in poligonul de tir inca 200 metri

Selectie   Calendar competitional cronologic 2011
View My Stats