data
competitia
organizator
tip
zona
invitatia
site organizator
contact
cum a fost

7 febr 2016
Antrenament


Baneasa
Casa alba


21 febr 2016
Trofeul Zapezii



Snagov
e-mail: nicolaestroescu@gmail.com

http://www.prahova-orientare.ro/index.php

28 februarie2016
Cupa Sanatatea de iarna


Cocarastii Mislii
geotibi2002@yahoo.com
cardiomedica@yahoo.com
Olteanu emil
tel/fax 0244 595 344
http://sanatateaploiesti.weebly.com
http://www.orientare-prahova.ro

6 martie 2016
Cupa Martisor
CS Mentor Silva
LD
Baneasa
Poligon Tunari
mentor_silva@yahoo.co.uk
0723 604 047
0723 339 599

12 martie 2016
Cupa Primaverii etapa I
Cercetasii

Cernica
Stoica Andrei     Damboeanu


13 martie 2016
Cupa Codrii Vlasiei
C.S.O. Valea Prahovei
MD
Peris
e-mail: nicolaestroescu@gmail.com

http://www.prahova-orientare.ro/index.php

26 martie 2016
Cupa Pacalelilor
A.C.S. Palatul Copiilor TG. Jiu
SP
Tg. Jiu




27 martie 2016
Cupa Primaverii
Asociatia Municipala de Orientare Bucuresti
MD
Padurea Baneasa
mentor_silva@yahoo.co.uk
0723 604 047
0723 339 599

1-2 aprilie 2016
Trofeul Hunedoarei

MD  SP
Hunedoara



2 aprilie 2016
Campionat National Parc Oras et.- I -a

Parc Oras
Hunedoara




3 aprilie 2016
Proba control loturi nationale

traseu marcat
Hunedoara




3 aprilie 2016
Cupa Sanatatea de Primavara

MD
Ploiesti
geotibi2002@yahoo.com
cardiomedica@yahoo.com
Olteanu emil
tel/fax 0244 595 344
http://sanatateaploiesti.weebly.com
http://www.orientare-prahova.ro

9-10 aprilie 2016
Cupa Bihorului

MD + SM
Oradea
C.S. Ady Liceum Oradea

10 aprilie 2016
Campionat National Semimaraton

SM
Oradea

F.R.O. ,Ady Liceum Oradea


10 aprilie 2016
Trofeul Subcarpatilor



C.S.O. Valea Prahovei
e-mail: nicolaestroescu@gmail.com

http://www.prahova-orientare.ro/index.php

23-24 aprilie
Busola de Aur
C.S.Compass
Cluj Napoca
MD +LD
Cluj Napoca



23-24 aprilie
Cupa Fata Padurii
C.S. Chimia
Victoria
MD +SP
Victoria




2 mai 2016
Cupa Prahova ed.50

LD
Paulesti
harta noua
C.S.O. Valea Prahovei
e-mail: nicolaestroescu@gmail.com

http://www.prahova-orientare.ro/index.php

7 mai
Campionatul National pe echipe et a -I -a

LD
Comarnic Voila
F.R.O., C.S. UNEFS Bucuresti

8 mai
Campionatul National pe echipe et a -II -a

MD
Comarnic Voila

F.R.O., C.S. UNEFS Bucuresti


7-8 mai
Cupa Gaudeamus

LD+MD
Comarnic Voila

C.S. UNEFS Bucuresti


11 mai
Ziua mondiala a orientarii
FRO



Toate cluburile


14-15 mai
Cupa Constantin  Brancusi
A.C.S.P.C. Tg.Jiu
MD
TG. Jiu




14-15 mai
Cupa Mentor Silva 2016
C.S. Mentor Silva

Moreni
mentor_silva@yahoo.co.uk
0723 604 047
0723 339 599

21-22 mai
Cupa Cronos

MD+LD
Barlad

anulat
canceld
C.S.Cronos Barlad
Grigoras Sorin
Va anunt anularea concursului Cupa Cronos din 21-22 mai 2016 si reprogramarea lui la o data ce o vom anunta ulterior,cu cel putin 30 zile inainte.


21 mai 2016
Cupa Orienter Tg. Mures


Targu Mures
orienterms@yahoo.com

28 mai 2016
Cupa Alutus (pentru copii si juniori)
C.S.Ecosport+
P.C.RM.Valcea
SP+MD
Valcea




29 mai 2016
Cupa Florilor de Tei



geotibi2002@yahoo.com
cardiomedica@yahoo.com
Olteanu emil
tel/fax 0244 595 344
http://sanatateaploiesti.weebly.com
http://www.orientare-prahova.ro

4 iunie 2016
Trofeul Valea Prahovei
editia 31
alergare +MTB


Paulesti
C.S.O. Valea Prahovei
e-mail: nicolaestroescu@gmail.com

http://www.prahovaorientare.com

10 iunie
CN Parc-Oras et. III

Parc
Oras
Vatra Dornei
F.R.O. CS Sprie Baia Sprie


10 iunie
Cupa Dornelor

Sprint
Vatra Dornei

CS Sprie Baia Sprie


11 iunie
Cupa Romaniei et. I
selectie loturi JTS
Trofeul Poiana Stampei

Lunga
distanta
Poiana Stampei

F.R.O. CS Sprie Baia Sprie


12 iunie
Cupa Romaniei et. II
selectie loturi JTS
Memorial Apli Gheorghe

Medie distanta
Poiana Stampei

F.R.O. CS Sprie Baia Sprie


17-19 iunie
Rondo Carpati

Raid Orientare
Baia de fier




  18 iunie 2016
In Memoriam
Pro Orientare

Cluj



18-19 iunie
Cupa Bucegi
A.S. Chindia
MD+LD
Targoviste




24-26 iunie
Campionatul National al elevilor

SP+MD+Stafeta
Botosani




1 iulie
Cupa Madaras

Micro
sprint
Sacuieni-Bihor
C.S. Orientare Madaras  Bihor

2 iulie
Cupa Varadinum

MD
Saniob Bihor

C.S. Orientare Madaras  Bihor


3 iulie
Cupa Prieteniei

Stafeta
2x2
Sannicolau de munte (strand)

C.S. Orientare Madaras  Bihor


9 iulie 2016
Trofeul Valea Teleajenului
Cupa Romaniei MTB


Paulesti Gageni
C.S.O. Valea Prahovei
e-mail: nicolaestroescu@gmail.com

http://www.prahova-orientare.ro/index.php


10 iulie 2016
Trofeul Valea Teleajenului
Cupa Romaniei MTB
si
Cupa Teleajenului la alergare


Paulesti Gageni
C.S.O. Valea Prahovei
e-mail: nicolaestroescu@gmail.com

http://www.prahova-orientare.ro/index.php

16-17 iulie
Cupa Chimistul

SP+MD+MD
Victoria




21 iulie
Transylvania Open +
Compass Cup

SP
Cluj Napoca


22 iulie


MD
Cluj Napoca




23 iulie


LD
Cluj Napoca




24 iulie


MD
Cluj Napoca




29-31 iulie
Cupa Fox Hunters
A.C.S. Palatul Copiilor Tg.Jiu
MD+SP
TG. Jiu




31 iulie 2016
Cupa Muntilor


Cocarasti Misli
C.S.O. Valea Prahovei
e-mail: nicolaestroescu@gmail.com

http://www.prahova-orientare.ro/index.php

5 -- 14 august
WMOC 2016
Estonia


ESTONIA
Tallin



13 -- 14 august
Campionatul National
MTB  Sprint + LD
Vointa Cluj

Cluj


20-21 august 2016
Campionat Judetean
Alergare si MTB


Maramures
Baia Mare



27-28 august 2016
Campionatul National Parc Oras et. III
Cupa Electrosistem


Baia Mare



2 sept.2016
Campionatul National
Parc Oras et. IV

Sprint
Iasi

F.R.O. , Axy Tour Iasi


2 sept 2016
Campionatul National Individual

Sprint
Iasi
F.R.O. , Axy Tour Iasi


3 sept.2016
Campionatul National Individual

MD
Iasi

F.R.O. , Axy Tour Iasi


4 sept.2016
Campionatul National Individual

LD
Iasi

F.R.O. , Axy Tour Iasi


2-4 sept 2016
Trofeul Moldovei

SP+MD+LD
Iasi

C.S. Axy Tour Iasi


14-18 sept 2016
Predeal O-Week 2016
Mentor Silva
SP+MD
Predeal

mentor_silva@yahoo.co.uk
0723 604 047
0723 339 599

24-25 sept 2016
Cluj West-Open

MD+LD
Cluj
C.S.Dudu Floresti
Cioban Paul

1 oct 2016
concurs antrenament
Mentor Silva

Parcul Tineretului
Bucuresti

mentor_silva@yahoo.co.uk
0723 604 047
0723 339 599


02 oct.2016
Trofeul Veteranilor ed.40



C.S.O. Valea Prahovei
e-mail: nicolaestroescu@gmail.com

http://www.prahova-orientare.ro/index.php

7 oct 2016
Finala CN Noapte
Grand Prix Romania



F.R.O. Ecosport C.S.U.Craiova

8 oct 2016








9 oct 2016








8 oct.2016
Cupa Orasului Victoria

MD
Victoria

C.S. Chimia oras Victoria


9 oct.2016
Cupa de toamna




A.M.O.Bucuresti


14 oct. 2016
Campionatul National
Parc Oras et. VI

ParcOras
Lipova  Arad
F.R.O. CS Orientare Madaras
A. Condor C. Arad

14-16 oct.2016
Campionatu National Masters

SP+MD+
LD
Lipova  Arad

F.R.O. CS Orientare Madaras
A. Condor C. Arad


15-16 oct.2016
Cupa Zarandului

MD+LD
Lipova  Arad




22 oct. 2016
Trofeul veteranilor
Cercetasii Romaniei

Cozieni
Stoica Andrei

23 oct 2016
Cursa Lunga Prahova



C.S.O. Valea Prahovei
e-mail: nicolaestroescu@gmail.com

http://www.prahova-orientare.ro/index.php

22-23 oct.2016
Trofeul Olteniei

SP+MD
+St
Valcea

Ecosport RM. Valcea


22-23 oct.2016
Campionatul SMFT







29 oct.2016
Cupa Orasului Victoria

MD
Victoria

C.S.Chimia Oras Victoria


29.oct.2016
Cupa Arbitrilor
AC Sanatatea Ploiesti
MD
Ploiesti
geotibi2002@yahoo.com
cardiomedica@yahoo.com
Olteanu emil
tel/fax 0244 595 344
http://sanatateaploiesti.weebly.com
http://www.orientare-prahova.ro

6 nov.2016
Cupa Brumar

MD

A.M.O.Bucuresti

12-13 nov 2016
Trofeul Tara Barsei
Cupa CSU Brasov


Sacele
C.S.Babarunca Sacele, C.S.U.Brasov


20 nov.2016
Cupa Valea Teleajenului


concursul se
anuleaza.

Se va organiza in
martie 2017


C.S.O. Valea Prahovei
e-mail: nicolaestroescu@gmail.com

http://www.prahova-orientare.ro/index.php


27 nov.2016
Cupa CRONOS
Barlad






27nov.2016
Cupa Revolutiei

Memorial Dobre Tudor


Padurea Baneasa

Bucuresti

mentor_silva@yahoo.co.uk
0723 604 047
0723 339 599

3 dec.2016
Cupa 1 Decembrie

Sprint
Tg.Jiu

A.C.S.Palatul Copiilor
TG. Jiu
























































































































































































































































































































































































































































































































































































Acest tabel contine informatiile primite pe mail sau vizitand pagini de web sau blog-uri.Poate sa contina date eronate sau sa nu contina modificari de ultima ora
(  pentru modificari de ultima ora contactati organizatorii)
vedeti si calendarul de pe pagina Federatiei
Acesta este un avizier pe care sa va declarati intentia de a organiza un concurs de orientare in 2016(Negociati intre voi sa nu va suprapuneti )
Doresc ca acest avizier sa contina cel putin toate concursurile din tara indiferent de importanta lor.
Trimiteti-mi mail daca nu sunteti prinsi in acest tabel . 
( bacs2002@yahoo.com)
SELECTIE  COMPETITII  2016
  link la calendarul Federatiei Romane de Orientare  2016
View My Stats