CUPA ROMÂNIEI - PLOPENI - 7/8 IUNIE 2008.

    Organizatori: Federația Română de Orientare, Asociația Județeană de Orientare Prahova și Clubul Sportiv de
Orientare Valea Prahovei.
      Centrul de concurs: hotelul Horia, orașul Plopeni, județul Prahova.
      Datele concursului: Sâmbătă 7 Iunie 2008, etapa 1-a distanță medie. Duminică 8 Iunie 2008, etapa 2-a lungă
distanță. Clasamentul individual pe categorii de vârstă, s-a făcut prin cumularea rezultatelor din cele 2 etape.
      Comitetul de organizare: Președinte Dr. Stroescu Nicolae; secretar Ionescu Șerban; arbitru trasator etapa 1-a
Russu Radu; arbitru trasator etapa 2-a Stroescu Nicolae; arbitri de plecare și sosire: Arvunescu Cornel, Dumitrescu Viorel, Toma Dumitru; arbitru de încheiere Tudorache Mihai.
      Hărțile de concurs: Plopeni-Vest Recea 1:10.000/5 m. pentru etapa 1-a și Găgeni-10 1:10.000/5 m. pentru etapa 2-a. Ambele hărți au fost cartografiate în decursul anilor 2007-2008 de Dr. Stroescu Nicolae.

    Iată mai jos cele 2 hărți folosite în cele 2 etape ale concursului.                                                      Dați un click cu mouse peste foto de mai jos, pentru a le mări.


 Plopeni, hotelul Horia.
 

 Pe terasa hotelului în pauză
 
 Arvunescu, Alexandrescu,
 Tomescu și Enyedi.
 

 Russu pleacă la instalare.
 

 Stroescu instalare post vale.
      HARTA PLOPENI - EST RECEA, FOLOSITĂ ÎN ETAPA 1 (MEDIE DISTANȚĂ).  
 
 Stroescu instalare post iesle.
 

 Russu instalare post iesle
 

 Stroescu instalare post movilă
 

 Stroescu instalare post iesle.
 

 Russu instalare post mamelon
     HARTA GĂGENI - 10, FOLOSITĂ ÎN ETAPA 2-A (DISTANȚĂ LUNGĂ).           Dați un click cu mouse peste foto de mai jos, pentru a le mări.  
 Stroescu instalare post Centru concurs, avizier  Start, Dumitrescu Viorel  Ultimul post control  Sosire, Arvunescu Cornel  Sportivi la primul post  Sportivi la primul post  Sportivi la primul post     Sportivi la primul post
           
Sportivi la primul post Sportivi la primul post Sportivi la primul post Sportivi la primul post Sportivi la primul post Sportivi la primul post Fam.Tudorache strânge  Zincă Ionuț, loc1-M21 Arbitri, sportivi din Prahova
Sportivi după concurs Sportivi după concurs Sportivi după concurs Sportivi după concurs  E mai bine pe iarba  Premiere  Premiere  Sportivi din B. Mare și Cluj Hecko E. și Sebestyen Istvan

REZULTATELE DIN CELE 2 ETAPE ȘI CLASAMENTUL CUMULAT.  
 

LISTA DE REZULTATE CUPA ROMANIEI 2008
NR. NUME PRENUME CLUB SPORTIV CATEG. ETAPA1 ETAPA2
F12
1 Roman Teodora ElectroSistem B.Mare F12 00:25:49 00:35:32 01:01:21
2 Tamas Denisa CSS Baia Sprie F12 00:46:17 00:38:20 1:24:37
3 Georgescu Alice ANEFS F12 00:28:38 1:10:44 01:39:22
4 Petre Mihaela CS Otopeni F12 00:54:16 00:50:45 1:45:01
5 Balint Cosmina ANEFS F12 01:18:28 00:42:48 2:01:16
6 Bacs Irina Mentor Silva F12 01:10:51 01:06:03 2:16:54
7 Boian Eliza CS Otopeni F12 01:14:49 01:03:56 2:18:45
F14
1 Mesaros Alexandra ElectroSistem B.Mare F14 00:40:33 00:39:49 1:20:22
2 Sandulescu Sanda ElectroSistem B.Mare F14 00:43:29 00:48:51 1:32:20
3 Rognean Xelina CSS Baia Sprie F14 00:36:33 00:57:51 1:34:24
4 Tetisan Anca ElectroSistem B.Mare F14 00:32:25 01:04:49 1:37:14
5 Laszlo Monika CSS Baia Sprie F14 00:48:18 00:50:58 1:39:16
Bejan Regina Club Atletic Roman F14 DESC. 01:09:54
Popescu  Roxana Club Atletic Roman F14 DESC. DESC
Bunea Cristina CS Otopeni F14 DESC. 00:45:42
F16
1 Anghel Andra Club Atletic Roman F16 00:36:26 00:42:21 1:18:47
2 Dervesteanu Andrada Transilva Cluj F16 00:59:19 00:48:24 1:47:43
3 Brezian Cristina ElectroSistem B.Mare F16 01:03:23 00:44:28 1:47:51
4 Horvath Madalina CSS Baia Sprie F16 00:42:27 01:02:24 1:47:43
5 Manea Cristina CS Otopeni F16 00:55:30 00:57:04 1:52:34
6 Papara Nicoleta CSU Brasov F16 00:59:48 01:13:05 2:12:53
Mesteru Andra Metalul Plopeni F16 NEPREZ 01:17:04
F18
1 Carausan Patricia CSS Baia Sprie F18 00:48:52 01:01:19 1:50:11
2 Popescu Adina ANEFS F18 00:51:54 01:19:23 2:11:17
3 Motica Anca ElectroSistem B.Mare F18 00:55:05 01:17:11 2:12:16
4 Gyorfi Melinda CSU Brasov F18 00:53:42 01:19:33 2:13:15
F20
1 Auer Monica ElectroSistem B.Mare F20 00:55:34 01:11:24 2:06:58
2 Danila Andreea ElectroSistem B.Mare F20 00:59:56 01:11:31 2:11:27
3 Hepcal Andreea CSS Baia Sprie F20 01:37:21 01:30:47 3:08:08
4 Demeter Iulia CSU Brasov F20 01:29:41 01:43:09 3:12:50
F21
1 Minoiu Veronica CSU Craiova F21 00:42:20 00:46:33 1:28:53
2 Maiorescu Irina Mentor Silva F21 00:52:35 00:58:42 1:51:17
3 Stupu Anca CSU Brasov F21 00:53:42 01:09:00 2:02:42
4 Maxim Mihaela CS Otopeni F21 01:03:57 01:20:27 2:24:24
5 Nagy Melinda Rivulus Dominarum B.Mare F21 01:05:47 01:22:45 2:28:32
6 Iancu Nicoleta Club Atletic Roman F21 01:01:53 01:28:22 2:30:15
7 Dicso Alexandra Star Team Baia Mare F21 01:10:54 01:22:48 2:33:42
Piringiu Marinela CSU Craiova F21 00:49:42
F40
1 Jeler Ileana ElectroSistem B.Mare F40 01:04:46 01:26:38 2:31:24
2 Csucs Monica CSU Brasov F40 01:14:01 01:45:27 2:59:28
F50
1 Maiorescu Niculina Mentor Silva F50 00:54:24 NEPREZ
F55
1 Gheuca Mariana Mentor Silva F55 01:06:32 01:05:43 2:12:15
2 Nistoreanu Valentina Dacia Buc. F55 01:07:40 01:21:54 2:29:34
3 Popescu Maria CS Otopeni F55 01:10:06 01:47:31 2:57:37
F65
48 Simon Krisztina Compass Cluj F65 01:19:03 00:53:42 2:12:45
M12
1 Ghiuzan Valentin Club Atletic Roman M12 00:36:00 00:39:48 1:15:48
2 Iliuta George CS Otopeni M12 00:56:34 00:40:08 1:36:42
3 Tintar Mihai CSS Baia Sprie M12 00:58:36 00:46:42 1:45:18
4 Pricope Horia ANEFS M12 00:51:25 00:53:54 1:45:19
Minoiu George CSU Craiova M12 DESC 00:40:26
M14
1 Copetchi Stefan Mentor Silva M14 00:37.37 00:42:07 0:42:07
2 Vlaicu Ionut Metalul Plopeni M14 00:21:56 00:30:51 0:52:47
3 Gorghis Madalin CSS Baia Sprie M14 00:24:43 00:35:00 0:59:43
4 Cozma Raimond CSS Baia Sprie M14 00:26:47 00:35:42 1:02:29
5 Frentiu Cazian CSS Baia Sprie M14 00:32:56 00:32:38 1:05:34
6 Bele  Felician CSS Baia Sprie M14 00:27:53 00:39:04 1:06:57
7 Cozma Roland CSS Baia Sprie M14 00:34:06 00:39:40 1:13:46
8 Prezenszky Tamas Transilva Cluj M14 00:39:12 00:38:29 1:17:41
9 Arustei Adrian Palatul Copiilor Iasi M14 00:27:19 00:52:11 1:19:30
10 Manea Doru CS Otopeni M14 00:45:20 00:37:05 1:22:25
11 Hreniuc Daniel ElectroSistem B.Mare M14 00:44:00 00:41:13 1:25:13
Bejan Adrian Club Atletic Roman M14 01.14:43
M16
1 Pricop Paul Club Atletic Roman M16 00:37:09 00:44:28 1:21:37
2 Molnar Teodor CSS Baia Sprie M16 00:41:10 00:42:54 1:24:04
3 Mercar Alexandru CSS Baia Sprie M16 00:45:51 00:46:54 1:32:45
4 Fron Iulian Club Atletic Roman M16 00:47:20 00:47:31 1:34:51
5 Fat Andrei CSS Baia Sprie M16 00:44:56 00:50:59 1:35:55
6 Hreniuc Vasile ElectroSistem B.Mare M16 00:43:45 00:53:33 1:37:18
7 Libotean Stefan ElectroSistem B.Mare M16 00:56:46 00:44:56 1:41:42
8 Ghiuzan Alexandru Club Atletic Roman M16 00:43:06 01:07:50 1:50:56
9 Indrecan Ionut ElectroSistem B.Mare M16 00:55:54 00:58:54 1:54:48
10 Baicu Alin Sanatatea Ploiesti M16 01:15:37 01:08:57 2:24:34
11 Neagu Costin Sanatatea Ploiesti M16 01:25:34 01:01:15 2:26:49
M18
1 Ghiuzan Eduard Club Atletic Roman M18 00:40:23 00:48:56 1:29:19
2 Dragan Sergiu Metalul Plopeni M18 00:38:54 00:56:22 1:35:16
3 Vlaicu Daniel Metalul Plopeni M18 00:40:57 00:56:09 1:37:06
4 Brezian Cristian ElectroSistem B.Mare M18 00:43:04 00:58:19 1:41:23
5 Georgescu Cosmin ANEFS M18 00:46:03 00:59:55 1:45:58
6 Giurgica Marcelin Club Atletic Roman M18 00:43:50 01:02:17 1:46:07
7 Rosca Radu ANEFS M18 00:46:18 01:02:15 1:48:33
8 Lazan Adrian CSS Baia Sprie M18 00:49:32 01:00:53 1:50:25
9 Joita Razvan CS Otopeni M18 00:50:37 01:00:34 1:51:11
10 Broasca Marius Club Atletic Roman M18 00:51:33 01:03:17 1:54:50
11 Miclea Catalin ANEFS M18 00:50:07 01:12:44 2:02:51
Feher Dumitru CSS Baia Sprie M18 DESC 01:01:29
M20
1 Suciu Simion SAT Carpati M. Ciuc M20 00:43:29 00:53:01 1:36:30
2 Dopovecz Mircea CSU Brasov M20 00:48:27 00:57:42 1:46:09
3 Patras Ionut Club Atletic Roman M20 00:53:26 00:56:36 1:50:02
4 David Alexandru Metalul Plopeni M20 00:51:41 00:58:46 1:50:27
Bunea Florin CS Otopeni M20 00:59:04
5 Jantea Alexandru CSU Brasov M20 01:12:43 01:24:52 2:37:35
M21
1 Zinca Ionut CSU Craiova M21 00:39:25 00:51:29 1:30:54
2 Popa Ciprian Club Atletic Roman M21 00:47:40 00:52:20 1:40:00
3 Hecko Emil ElectroSistem B.Mare M21 00:46:59 00:55:08 1:42:07
4 Negoita Iulian ANEFS M21 00:48:54 00:53:35 1:42:29
5 Stupu Petru CSU Brasov M21 00:47:12 00:56:06 1:43:18
6 Anghel Marius CS Unirea Alba Iulia M21 00:47:07 01:01:27 1:48:34
7 Tiutiu Nicolae CS Altius Roman M21 00:55:31 00:54:18 1:49:49
8 Sebestyen Istvan ElectroSistem B.Mare M21 00:45:38 01:04:36 1:50:14
9 Pupaza Ion CS Altius Roman M21 00:55:12 00:59:34 1:54:46
10 Csucs Klaus CSU Brasov M21 00:52:30 01:09:39 2:02:09
11 Maiorescu Mircea Mentor Silva M21 01:00:31 01:01:49 2:02:20
12 Barbu Gabriel CS Otopeni M21 01:05:48 01:10:09 2:15:57
13 Bostan Adrian Club Atletic Roman M21 01:05:20 01:20:18 2:25:38
14 Gaita Cristian Metalul Plopeni M21 01:08:06 01:30:44 2:38:50
15 Checherita Marius CS Altius Roman M21 01:19:55 02:02:24 3:22:19
Stroescu Daniel Vointa Sinaia M21 01:03:42 NEPREZ
Jipa Alex CS Altius Roman M21 01:04:03 DESC
Badicel Daniel CS Altius Roman M21 01:16:26
Cristea Marcel Sanatatea Ploiesti M21 NEPREZ 01:33:03
Urdea Radu CS Otopeni M21 NEPREZ 01:23:13
Sabau  Gabriel Metalul Plopeni M21 DESC 01:20:23
M35
1 Tamas Relu CSS Spria M35 00:53:29 01:09:35 2:03:04
2 Sarosi Iosif CS Altius Roman M35 01:09:54 01:04:06 2:14:00
3 Curca Marius CSU Brasov M35 00:54:34 01:28:10 2:22:44
4 Binga Mihai Mentor Silva M35 01:17:45 01:18:32 2:36:17
5 Miclea Viorel ANEFS M35 01:17:56 01:24:30 2:42:26
6 Ticleanu  Mircea CS Otopeni M35 01:12:47 01:33:58 2:46:45
M45
1 Tokes Arpad Transilva Cluj M45 00:50:29 01:04:18 1:54:47
2 Csucs Andras CSU Brasov M45 00:54:27 01:13:12 2:07:39
3 Botos Sorin CSU Târgu Mureș M45 00:54:06 01:14:33 2:08:39
4 Minoiu Emilian CSU Craiova M45 00:53:51 01:28:58 2:22:49
M50
1 Francu Radu Sanatatea Ploiesti M50 00:42:11 01:01:43 1:43:54
2 Dinu Gheorghe CSU Brasov M50 00:51:02 01:04:00 1:55:02
3 Dumitru Traian CS Otopeni M50 00:51:20 01:06:31 1:57:51
4 Cretu  Ilie Palatul Copiilor Iasi M50 00:52:22 01:09:24 2:01:46
5 Patras Florin Club Atletic Roman M50 01:08:09 02:03:23 3:11:32
Maiorescu Gabriel Mentor Silva M50 00:54:36 NEPREZ
M55
1 Galateanu Lucian ANEFS M55 00:50:14 00:51:36 1:41:50
2 Craciunescu Gheorghe Vointa Sinaia M55 01:01:26 00:54:10 1:55:36
3 Enyedi Andrei Transilva Cluj M55 01:09:06 01:04:54 2:14:00
4 Andreescu Ion CS Otopeni M55 01:57:21 00:49:00 2:36:17
Olteanu Emil Sanatatea Ploiesti M55 01:03:44 NEPREZ
M60
1 Spataru Paul CS Otopeni M60 00:43:57 00:48:36 1:32:33
2 Kuszalik Janos Transilva Cluj M60 00:54:45 00:56:44 1:51:29
3 Bacs Andrei Mentor Silva M60 00:53:59 00:57:46 1:51:45
4 Ciobotaru Vlad CS Otopeni M60 01:05:23 00:47:13 1:52:36
5 Popescu Stelian CS Otopeni M60 01:07:27 01:06:38 2:14:05
Barbu Ion CS Otopeni M60 01:16:26
M65
1 Milu  Mihai CSO Valea Prahovei M65 00:50:05 01:08:57 1:59:02
2 Capras David Transilva Cluj M65 01:14:37 00:46:24 2:01:01
M70
1 Tanase Nicolae CSO Valea Prahovei M70 00:37:32 00:46:49 1:24:21
2 Angheluta Constantin CS Otopeni M70 00:36:23 00:50:56 1:27:19
OPEN
1 Pencu Mihai ANEFS Open 00:25:11 00:29:12 0:54:23
2 Delianu Fabian Palatul Copiilor Iasi Open  00:28:09 00:47:07 1:15:16
3 Trombitas Csilla CSU Târgu Mures Open 00:31:07 00:50:13 1:21:20
4 Neacsu Andreea CS Otopeni Open 00:54:56 00:27:38 1:22:34
5 Galateanu Adela ANEFS Open 00:51:04 00:52:39 1:43:43
Bacs Corina Bucuresti Open 01:03:50
OPEN TH
1 Coliban Allen CSU Brasov Open Th 00:22:09 00:52:06 1:14:15
2 Alexandrescu Constantin FRO Open Th 00:40:02 00:43:40 1:23:42
3 Spita Cristian Palatul Copiilor Iasi Open Th 00:26:57 00:59:35 1:26:32
4 Tenea Codruta ATS Babarunca Open Th 01:00:29 01:06:45 2:07:14