Sportivii juniori de la Transilva Cluj, medaliați la Finalele Campionatelor
 Naționale de Noapte și Echipe, de la Baia Mare, Octombrie 2008.

   FINALELE CAMPIONATELOR     NAȚIONALE DE NOAPTE           ȘI  PE     ECHIPE. BAIA MARE, OCTOMBRIE 2008. REZULTATE.

 

 

 

Camp. Nat. Noapte Baia Mare Sun 10/19/2008 2:28 PM 
Pl Stno Name YB Club Time 
F16 (10) 4.7 km 25 m 11 C 
1 111 HORVATH Madalina + ROGN CSS Baia Sprie 53:40 
2 104 DERVESTEANU Andrada + B TranSilva Cluj 61:09 
3 102 ANGHEL Andra + BEJAN Reg Atletic Roman 64:42 
4 110 TOKES Timea + MOLDOVAN TranSilva Cluj 64:53 
5 109 TETISAN Anca + SANDULES ElsStiinta Baia Mare 65:37 
6 106 MESAROS Alexandra + ROM ElsStiinta Baia Mare 70:37 
7 105 DRAGUS Maria + SEBESTIN Carpati Miercurea Ciuc 86:33 
8 103 BAILA Ioana + POSTI Ancuta Carpati Miercurea Ciuc 96:28 
9 108 CAZANESCU Andreea + MES Metalul Plopeni 103:07 
10 107 POP Lidia + Borzasi Roxana StarTeam Baia Mare 140:33 
F18 (4) 5.8 km 50 m 12 C 
1 115 MOTICA Ancuta ElsStiinta Baia Mare 58:46 
2 116 POPESCU Adina ANEFS Bucuresti 60:34 
3 114 CARAUSAN Patricia CSS Baia Sprie 68:09 
4 117 BREZIAN Cristina ElsStiinta Baia Mare 84:19 
F20 (4) 7.7 km 95 m 14 C 
1 122 DANILA Andreea ElsStiinta Baia Mare 85:22 
2 121 PETRUT Mihaela RivDominar Baia Mare 89:31 
3 120 AUER Monica ElsStiinta Baia Mare 92:12 
119 Hepcal Andrea CSS Baia Sprie mp 
F21 (7) 7.7 km 95 m 14 C 
1 126 MINOIU Veronica CSU Craiova 69:51 
2 132 PIRINGIU Marinela CSU Craiova 77:21 
3 128 ROSCA Erika CSU Craiova 94:49 
4 131 MAIORESCU Irina MentorSilv Bucuresti 98:43 
5 130 NAGY Melinda RivDominar Baia Mare 104:28 
6 127 DICSO Alexandra StarTeam Baia Mare 106:22 
7 129 MAXIM Mihaela MentorSilv Bucuresti 108:24 
F45 (1) 4.5 km 40 m 10 C 
1 135 FEY Clara TranSilva Cluj 71:17 
M16 (16) 5.8 km 45 m 12 C 
1 154 FAT Andrei + GORGHIS Mad CSS Baia Sprie 48:39 
2 146 MOLNAR Teodor + FRENTIU CSS Baia Sprie 60:46 
3 152 HRENIUC Vasile + LIBOTEAN ElsStiinta Baia Mare 67:26 
4 144 FRON Iulian + PRICOP Paul Atletic Roman 68:24 
5 147 TOKES Csongor + SIPOS En TranSilva Cluj 68:37 
6 140 MERCAR Alex + BELE Felicia CSS Baia Sprie 71:54 
7 143 HRENIUC Daniel + LIBOTEA ElsStiinta Baia Mare 72:07 
8 142 SPATARIU Vasile + HOSSU Carpati Miercurea Ciuc 76:21 
9 141 INDRECAN Ionut + BUIA Ade ElsStiinta Baia Mare 77:54 
10 151 DAVID Rosca + TIUAN Valen StarTeam Baia Mare 100:39 
11 149 CAZANESCU Rares + Vlaicu Metalul Plopeni 110:42 
12 148 COZMA Raimond + COZMA R CSS Baia Sprie 112:48 
13 145 EROSDI Zakarias + BEREND Carpati Miercurea Ciuc 125:39 
Pl Stno Name YB Club Time 
M16 (16) 5.8 km 45 m 12 C (cont.) 
150 CHERECHES Paul + TAMPA ElsStiinta Baia Mare mp 
153 Rosenbam Robert + Szakacs StarTeam Baia Mare mp 
155 GHIUZAN Alex + Cristea Atletic Roman mp 
M18 (13) 6.9 km 75 m 18 C 
1 169 MIREA Ilie CSU Craiova 55:11 
2 167 DRAGAN Sergiu Metalul Plopeni 63:28 
3 165 BORZASI Sandor StarTeam Baia Mare 71:23 
4 162 GEORGESCU Cosmin ANEFS Bucuresti 73:32 
5 164 GIURCICA Marcelin Atletic Roman 75:20 
6 163 LAZAN Adrian CSS Baia Sprie 76:01 
7 166 GHIUZEAN Eduard Atletic Roman 77:08 
8 161 VLAICU Daniel Metalul Plopeni 86:17 
9 168 BROASCA Marius Atletic Roman 87:49 
10 157 ROSCA Radu ANEFS Bucuresti 90:47 
11 158 BURACINSCHI Florin Metalul Plopeni 93:24 
12 159 FEHER Marin CSS Baia Sprie 103:28 
160 MICLEA Catalin ANEFS Bucuresti mp 
M20 (5) 10.2 km 160 m 18 C 
1 176 SUCIU Simion Carpati Miercurea Ciuc 94:25 
2 171 PATRAS Ionut Atletic Roman 101:56 
3 173 DOPOVECZ Mircea CSU Brasov 108:16 
4 174 BREZIAN Cristian ElsStiinta Baia Mare 111:26 
172 Cupcea Dorin Spria Baia Sprie mp 
M21 (18) 10.2 km 160 m 18 C 
1 189 ZINCA Ionut CSU Craiova 57:14 
2 187 BRABIESCU Paul CSU Craiova 63:15 
3 181 MUTIU Ovidiu CSU Craiova 64:11 
4 195 ROSCA Dionosie CSU Craiova 74:35 
5 179 STUPU Petru CSU Brasov 79:29 
6 193 HECKO Emil ElsStiinta Baia Mare 79:34 
7 178 GREC Iuliu ElsStiinta Baia Mare 82:43 
8 192 SZEP Zoltan CSU Brasov 83:14 
9 182 POPA Ciprian Atletic Roman 87:28 
10 183 ZETE Vasile CSU Craiova 91:06 
11 197 URDEA Radu CS Otopeni 93:22 
12 180 MAIORESCU Mircea MentorSilv Bucuresti 94:02 
13 185 BOSTAN Adrian Altius Roman 102:18 
14 188 BABA Cristian Pro-Silva Zalau 144:13 
184 SEBESTYEN Istvan 
196 TOTH Zoltan ElsStiinta Baia Mare StarTeam Baia Mare mp 
186 SABAU Gabriel Cristian Metalul Plopeni mp 
190 RAZVAN Radu Carpati Miercurea Ciuc mp 
M35 (6) 7.3 km 75 m 17 C 
1 200 TAMAS Relu Spria Baia Sprie 50:20 
2 199 PAVEL Gligor Vointa Cluj 55:05 
3 204 KISS Mihaly CSU Tg. Mures 77:38 

4 203 FEY Sandor 
5 201 DARJAN Florin 
6 202 DALYA Zsolt 
M45 (8) 7.3 km 75 m 17 C 
1 212 Tokes Arpad 
2 207 GERMAN-SALLO Zoltan 
3 211 MINOIU Emilian 
4 209 MOLDOVAN Laszlo 
5 208 KUSZALIK Janos 
6 214 DINU Gheorghe 
7 210 CAPRAS David 

CAMPIONATUL NAȚIONAL PE ECHIPE, REZULTATE.
Cat Club Oras Nume Prenume Timp1 Loc1 Timp2 Loc2 Total Loc Total Ech Loc Ech 
F14 TranSilva Cluj Kristaly Imola 35:38:00 3 32:06:00 1 67:44:00 1 146:29:00 1 
F14 TranSilva Cluj Boer Kincso 40:15:00 4 38:30:00 4 78:45:00 4 146:29:00 1 
F14 ElsStiinta Baia Mare Tetisan Anca 31:25:00 1 43:35:00 5 75:00:00 3 165:13:00 2 
F14 ElsStiinta Baia Mare Roman Teodora 45:29:00 6 44:44:00 8 90:13:00 5 165:13:00 2 
F14 CSS Baia Sprie Rognean Xelina 35:33:00 2 33:24:00 2 68:57:00 2 168:00:00 3 
F14 CSS Baia Sprie Laszlo Monica 61:56:00 9 37:07:00 3 99:03:00 7 168:00:00 3 
F14 TranSilva Cluj Malyas Reka 55:14:00 8 50:11:00 9 105:25:00 9 244:21:00 
F14 TranSilva Cluj Matyas Eszter 67:05:00 10 71:51:00 12 138:56:00 10 244:21:00 
F14 Carpati Miercurea Ciuc Baila Ioana 45:12:00 5 53:44:00 10 98:56:00 6 254:33:00 
F14 Carpati Miercurea Ciuc Hirb Anca 72:08:00 11 83:29:00 15 155:37:00 11 254:33:00 
F14 ANEFS Bucuresti Georgescu Alice 46:22:00 7 55:41:00 11 102:03:00 8 c 
F14 Carpati Miercurea Ciuc Posti Ancuta 90:18:00 12 76:48:00 14 167:06:00 12 c 
F14 ANEFS Bucuresti Balint Cosmina Desq 43:58:00 6 Desq Desq 
F14 Carpati Miercurea Ciuc Sebestin Claudia Desq 44:25:00 7 Desq Desq 
F14 PC Miercurea Ciuc Lucacs Sara Desq 76:09:00 13 Desq Desq 
F14 PC Miercurea Ciuc Veress Noemi Desq 91:05:00 16 Desq Desq 
F14 PC Miercurea Ciuc Tanko Edina Desq 101:06:00 17 Desq Desq 
------------------------------------------------------------------------------------------------------
F16 TranSilva Cluj Dervesteanu Andrada 50:50:00 2 39:41:00 2 90:31:00 2 198:03:00 1 
F16 TranSilva Cluj Tokes Timea 64:09:00 3 43:23:00 3 107:32:00 3 198:03:00 1 
F16 Atletic Roman Anghel Andra 39:57:00 1 36:45:00 1 76:42:00 1 217:07:00 2 
F16 Atletic Roman Cristea Roxana 79:29:00 7 60:56:00 7 140:25:00 7 217:07:00 2 
F16 ElsStiinta Baia Mare Sandulescu Sandra 64:54:00 4 48:39:00 4 113:33:00 4 253:37:00 3 
F16 ElsStiinta Baia Mare Meszaros Alexandra 84:58:00 9 55:06:00 6 140:04:00 6 253:37:00 3 
F16 TranSilva Cluj Moldovan Reka 66:43:00 5 53:43:00 5 120:26:00 5 c 
F16 Atletic Roman Bejan Regina 70:10:00 6 79:02:00 9 149:12:00 8 c 
F16 Metalul Plopeni Mesteru Andra 80:21:00 8 69:47:00 8 150:08:00 9 c 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
F18 CSS Baia Sprie Carausan Patricia 60:01:00 2 51:57:00 1 111:58:00 1 251:00:00 1 
F18 CSS Baia Sprie Horvath Madalina 69:32:00 3 69:30:00 5 139:02:00 3 251:00:00 1 
F18 ElsStiinta Baia Mare Motica Ancuta 57:58:00 1 54:19:00 2 112:17:00 2 258:19:00 2 
F18 ElsStiinta Baia Mare Brezian Cristina 84:03:00 4 61:59:00 3 146:02:00 4 258:19:00 2 
F18 CSU Brasov Gyorfi Melinda 91:16:00 5 67:55:00 4 159:11:00 5 355:25:00 3 
F18 CSU Brasov Papara Nicoleta 110:02:00 6 86:12:00 6 196:14:00 6 355:25:00 3 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
F21 CSU Craiova Minoiu Veronica 52:44:00 1 55:55:00 1 108:39:00 1 262:08:00 1 
F21 CSU Craiova Piringiu Marinela 68:46:00 4 84:43:00 8 153:29:00 5 262:08:00 1 
F21 ElsStiinta Baia Mare Auer Monica 68:59:00 5 75:48:00 4 144:47:00 4 302:32:00 2 
F21 ElsStiinta Baia Mare Danila Andreea 79:21:00 7 78:24:00 5 157:45:00 7 302:32:00 2 
F21 CSU Brasov Stupu Anca 68:02:00 3 64:40:00 2 132:42:00 3 315:34:00 3 
F21 CSU Brasov Csucs Monica 87:15:00 12 95:37:00 12 182:52:00 11 315:34:00 3 
F21 MentorSilv Bucuresti Maiorescu Irina 62:45:00 2 66:18:00 3 129:03:00 2 326:47:00 
F21 MentorSilv Bucuresti Maxim Mihaela 105:30:00 13 92:14:00 11 197:44:00 13 326:47:00 
F21 RivDominar Baia Mare Nagy Melinda 79:44:00 8 86:24:00 9 166:08:00 8 332:57:00 
F21 RivDominar Baia Mare Petrut Mihaela 84:55:00 10 81:54:00 7 166:49:00 9 332:57:00 
F21 Star Team Baia Mare Dicso Alexandra 74:55:00 6 80:17:00 6 155:12:00 6 c 
F21 CSS Baia Sprie Hepcal Andrea 87:04:00 11 104:01:00 14 191:05:00 12 c 
F21 CSU Craiova Rosca Erika 80:54:00 9 87:21:00 10 168:15:00 10 c 
F21 Star Team Baia Mare Mihali Cornelia Desq 97:26:00 13 Desq Desq 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
M14 TranSilva Cluj Prezenszky Tamas 35:02:00 1 33:48:00 1 68:50:00 1 155:09:00 1 
M14 TranSilva Cluj Prezenszky Gabor 42:30:00 4 43:49:00 7 86:19:00 4 155:09:00 1 
M14 Metalul Plopeni Vlaicu Ionut 39:29:00 3 43:28:00 6 82:57:00 3 184:35:00 2 
M14 Metalul Plopeni Cazanescu Rares 63:39:00 16 37:59:00 2 101:38:00 7 184:35:00 2 
M14 PC Timisoara Georgescu Cristian 39:28:00 2 40:34:00 3 80:02:00 2 188:03:00 3 
M14 PC Timisoara Iovanescu Denis 49:59:00 10 58:02:00 17 108:01:00 11 188:03:00 3 
M14 CSS Baia Sprie Bele Felician 45:12:00 5 46:24:00 10 91:36:00 5 188:53:00 
M14 CSS Baia Sprie Gorghis Madalin 48:05:00 7 49:12:00 12 97:17:00 6 188:53:00 
M14 CSS Baia Sprie Cozma Roland 54:28:00 14 49:04:00 11 103:32:00 9 208:09:00 
M14 CSS Baia Sprie Cozma Raimond 49:04:00 9 55:33:00 16 104:37:00 10 208:09:00 
M14 ElsStiinta Baia Mare Libotean Luca 55:34:00 15 46:19:00 9 101:53:00 8 212:00:00 
M14 ElsStiinta Baia Mare Hreniuc Daniel 64:11:00 18 45:56:00 8 110:07:00 14 212:00:00 
M14 CSS Baia Sprie Pinte Marius 66:19:00 19 42:25:00 4 108:44:00 12 221:02:00 
M14 CSS Baia Sprie Frentiu Casian 51:32:00 12 60:46:00 19 112:18:00 16 221:02:00 
M14 Carpati Miercurea Ciuc Erosdi Zakarias 46:07:00 6 65:49:00 21 111:56:00 15 225:08:00 
M14 Carpati Miercurea Ciuc Harb Dragos 54:13:00 13 58:59:00 18 113:12:00 18 225:08:00 
M14 Star Team Baia Mare Tiuan Valentin 48:18:00 8 61:47:00 20 110:05:00 13 234:44:00 
M14 Star Team Baia Mare Rosca David 51:11:00 11 73:28:00 25 124:39:00 20 234:44:00 
M14 TranSilva Cluj Bogya Gergely 70:21:00 21 54:20:00 15 124:41:00 21 257:25:00 
M14 TranSilva Cluj German-Sallo Zoltan jr 79:39:00 22 53:05:00 14 132:44:00 22 257:25:00 
M14 PC Timisoara Cojocaru Gheorghe 63:40:00 17 52:32:00 13 116:12:00 19 296:31:00 
M14 PC Timisoara Kiss Adrian 92:26:00 23 87:53:00 27 180:19:00 26 296:31:00 
M14 Carpati Miercurea Ciuc Hossu Florin 95:27:00 24 67:56:00 22 163:23:00 23 341:06:00 
M14 Carpati Miercurea Ciuc Berendea Nicolae 97:34:00 25 80:09:00 26 177:43:00 25 341:06:00 
M14 ElsStiinta Baia Mare Buia Adelin 70:14:00 20 42:41:00 5 112:55:00 17 c 
M14 PC Miercurea Ciuc Ilyes Levente 103:31:00 26 72:34:00 24 176:05:00 24 c 
M14 PC Miercurea Ciuc Tanko Hunor Desq 69:25:00 23 Desq Desq 
------------------------------------------------------------------------------------------------------
M16 CSS Baia Sprie Fat Andrei 48:15:00 2 42:10:00 1 90:25:00 1 187:37:00 1 
M16 CSS Baia Sprie Mercar Alex 43:12:00 1 54:00:00 7 97:12:00 2 187:37:00 1 
M16 TranSilva Cluj Tokes Csongor 52:35:00 4 44:44:00 2 97:19:00 3 204:46:00 2 
M16 TranSilva Cluj Sipos Endre 58:04:00 7 49:23:00 3 107:27:00 7 204:46:00 2 
M16 ElsStiinta Baia Mare Indrecan Ionut 52:59:00 5 52:49:00 6 105:48:00 4 212:59:00 3 
M16 ElsStiinta Baia Mare Hreniuc Vasile 51:34:00 3 55:37:00 8 107:11:00 6 212:59:00 3 
M16 Atletic Roman Ghiuzan Alex 55:39:00 6 50:22:00 5 106:01:00 5 221:09:00 
M16 Atletic Roman Fron Iulian 64:48:00 8 50:20:00 4 115:08:00 8 221:09:00 
M16 PC Timisoara Soveresan Andrei 79:33:00 12 79:53:00 10 159:26:00 11 364:20:00 
M16 PC Timisoara Boldeanu Catalin 108:11:00 13 96:43:00 13 204:54:00 12 364:20:00 
M16 Star Team Baia Mare Rosenbaum Robert 68:02:00 9 86:34:00 11 154:36:00 10 371:52:00 
M16 Star Team Baia Mare Pop Lidia 120:53:00 14 96:23:00 12 217:16:00 13 371:52:00 
M16 Atletic Roman Pricop Paul 70:42:00 11 61:16:00 9 131:58:00 9 c 
M16 ElsStiinta Baia Mare Libotean Stefan 68:24:00 10 Desq Desq Desq 
M16 Carpati Miercurea Ciuc Spatariu Vasile 102:59:00 14 
M16 Carpati Miercurea Ciuc Dragus Maria 113:29:00 15 
----------------------------------------------------------------------------------------------------
M18 Atletic Roman Ghiuzan Eduard 48:11:00 1 39:36:00 1 87:47:00 1 194:05:00 1 
M18 Atletic Roman Giurgica Marcelin 61:25:00 7 44:53:00 2 106:18:00 5 194:05:00 1 
M18 CSS Baia Sprie Lazan Adrian 51:57:00 3 49:34:00 4 101:31:00 3 204:51:00 2 
M18 CSS Baia Sprie Molnar Teodor 53:38:00 4 49:42:00 5 103:20:00 4 204:51:00 2 
M18 ANEFS Bucuresti Georgescu Cosmin 50:15:00 2 49:43:00 6 99:58:00 2 216:57:00 3 
M18 ANEFS Bucuresti Popescu Adina 61:09:00 6 55:50:00 9 116:59:00 8 216:57:00 3 
M18 ANEFS Bucuresti Miclea Catalin 62:34:00 10 55:59:00 10 118:33:00 9 240:21:00 
M18 ANEFS Bucuresti Rosca Radu 64:10:00 11 57:38:00 11 121:48:00 10 240:21:00 
M18 Metalul Plopeni Dragan Sergiu 61:54:00 9 51:11:00 8 113:05:00 7 254:36:00 
M18 Metalul Plopeni Vlaicu Daniel 66:03:00 12 75:28:00 14 141:31:00 12 254:36:00 
M18 Vointa Cluj Pavel Tudor 83:01:00 13 62:16:00 12 145:17:00 13 343:57:00 
M18 Vointa Cluj Vultur Vlad 88:41:00 14 109:59:00 17 198:40:00 15 343:57:00 
M18 Vointa Cluj Osan Adrian 112:54:00 16 102:21:00 16 215:15:00 16 c 
M18 ElsStiinta Baia Mare Brezian Cristian 60:25:00 5 73:13:00 13 133:38:00 11 c 
M18 CSS Baia Sprie Feher Marin 98:24:00 15 49:53:00 7 148:17:00 14 c 
M18 Atletic Roman Broasca Marius 61:51:00 8 48:14:00 3 110:05:00 6 c 
M18 ElsStiinta Baia Mare Chereches Paul Desq 77:10:00 15 Desq Desq 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
M21 CSU Craiova Zinca Ionut 45:50:00 1 48:35:00 1 94:25:00 1 193:19:00 1 
M21 CSU Craiova Mutiu Ovidiu 47:42:00 2 51:12:00 2 98:54:00 2 193:19:00 1 
M21 ElsStiinta Baia Mare Hecko Emil 50:57:00 4 53:17:00 3 104:14:00 3 216:40:00 2 
M21 ElsStiinta Baia Mare Sebestyen Istvan 55:10:00 7 57:16:00 4 112:26:00 5 216:40:00 2 
M21 CSU Craiova Brabiescu Paul 49:26:00 3 59:11:00 6 108:37:00 4 225:19:00 3 
M21 CSU Craiova Zete Vasile 56:26:00 9 60:16:00 8 116:42:00 7 225:19:00 3 
M21 Atletic Roman Popa Ciprian 58:13:00 11 59:48:00 7 118:01:00 8 238:54:00 
M21 Atletic Roman Patras Ionut 54:45:00 6 66:08:00 14 120:53:00 10 238:54:00 
M21 CSU Brasov Stupu Petru 56:07:00 8 62:51:00 9 118:58:00 9 241:05:00 
M21 CSU Brasov Csucs Klaus 57:00:00 10 65:07:00 11 122:07:00 11 241:05:00 
M21 CSU Brasov Dopovecz Mircea 58:26:00 12 65:21:00 13 123:47:00 12 251:59:00 
M21 CSU Brasov Szep Zoltan 63:03:00 14 65:09:00 12 128:12:00 14 251:59:00 
M21 ANEFS Bucuresti Lupa Razvan 64:22:00 16 72:34:00 17 136:56:00 16 278:34:00 
M21 ANEFS Bucuresti Milea Radu 63:32:00 15 78:06:00 19 141:38:00 18 278:34:00 
M21 Carpati Miercurea Ciuc Suciu Simion 54:33:00 5 58:01:00 5 112:34:00 6 291:27:00 
M21 Carpati Miercurea Ciuc Radu Razvan 91:53:00 25 87:00:00 22 178:53:00 22 291:27:00 
M21 Metalul Plopeni Sabau Gabriel Cristian 68:29:00 19 74:29:00 18 142:58:00 19 328:26:00 
M21 Metalul Plopeni Buracinschi Florin 91:19:00 24 94:09:00 24 185:28:00 24 328:26:00 
M21 ElsStiinta Baia Mare Grec Iuliu 72:35:00 22 78:23:00 20 150:58:00 20 c 
M21 CSU Brasov Dinu Gheorghe 71:53:00 21 82:33:00 21 154:26:00 21 c 
M21 CSU Craiova Mirea Ilie 68:02:00 18 66:27:00 15 134:29:00 15 c 
M21 Altius Roman Bostan Adrian 62:44:00 13 64:00:00 10 126:44:00 13 c 
M21 CS Otopeni Urdea Radu 69:38:00 20 69:28:00 16 139:06:00 17 c 
M21 Viromet Victoria Bacila Radu 102:35:00 26 100:54:00 26 203:29:00 25 c 
M21 Pro-Silva Zalau Baba Cristian 86:40:00 23 94:20:00 25 181:00:00 23 c 
M21 Pro-Silva Zalau Darjan Florin 65:49:00 17 Desq Desq Desq 
M21 MentorSilv Bucuresti Maiorescu Mircea NP 88:09:00 23 NP NP 

Camp. Nat. Stafeta Baia Mare Sun 10/19/2008 2:46 PM 
F14 (6) 
1 45 ElStiinta Baia Mare 1:08:22 -Alexandra Mesaros 26:35 Teodora Roman 22:04 Anca Tetisan 19:43 
2 46 CSS Baia Sprie 1:09:50 -Denisa Tamas 28:46 Monica Laszlo 19:11 Xelina Rognean 21:53 
3 41 TranSilva Cluj 1:37:00 -Eszter Matyas 40:43 Kincso Boer 29:12 Imola Kristaly 27:05 
4 42 ANEFS Bucuresti 2:09:59 - Alice Georgescu Reka Matyas Cosmina Balint 38:08 34:54 56:57 
43 PC Miercurea Ciuc Sara Lucacs 56:10 mp Linda Peti Edina Tanko mp mp 
44 Carpati Miercurea Ciuc Ancuta Posti 49:17 mp Ioana Baila Claudia Sebestin mp 44:10 
F18 (3) 
1 49 AJO Maramures 3:12:57 Cristina Brezian 1:11:11 Madalina Horvath 1:10:32 Patricia Carausan 51:14 
2 48 TranSilva Cluj Reka Moldovan 1:34:23 3:34:20 Timea Tokes 57:38 Andrada Dervesteanu 1:02:19 
50 AJO Maramures Sanda Sandulescu 1:11:56 mp Ingrid Kerekes Ema nn mp 
F21 (7) 
1 17 ElStiinta Baia Mare 2:42:53 Ancuta Motica 55:10 Andreea Danila 57:52 Monica Auer 49:51 
2 12 AMO Bucuresti 3:01:16 Mihaela Maxim 1:11:32 Adina Popescu Irina Maiorescu 58:24 51:20 
3 16 CSU Craiova 3:01:44 Marinela Piringiu Erica Rosca 58:28 1:21:23 Veronica Minoiu 41:53 
4 11 AJO Cluj Kinga Kerekes Julia Cioban 58:44 1:04:25 3:02:06 Gyongyi Mihaly 58:57 
5 15 CSU Brasov 3:08:48 Melinda Gyorfi Monica Csucs 1:15:05 1:05:10 Anca Stupu 48:33 
6 13 RivDominar Baia Mare 3:36:20 Melinda Nagy Diana Serban 1:02:21 1:25:18 Mihaela Petrut 1:08:41 
14 AJO Miercurea Ciuc Maria Dragus mp mp nn nn 
M14 (7) 
1 58 CSS Baia Sprie Mihai Tantar 49:24 1:52:59 Marius Pinte 36:25 Cazian Frentiu 27:10 
2 57 CSS Baia Sprie Roland Cozma 1:00:23 2:07:00 Raimond Cozma 35:46 Felician Bele 30:51 
3 51 TranSilva Cluj Gabor Prezenszky Zoltan jr German Tamas Prezenszky 42:51 50:48 36:38 2:10:17 
4 55 ElStiinta Baia Mare 2:55:13 Luca Libotean 49:12 Adelin Buia 35:10 Daniel Hreniuc 1:30:51 
5 56 PC Timisoara 3:10:15 Denis Iovanescu 53:24 Cristian Georgescu Adrian Kiss 40:04 1:36:47 
52 PC Miercurea Ciuc mp Levente Ilyes 1:02:38 Hunor Tanko mp Sergiu Bitoc mp 
53 Carpati Miercurea Ciuc mp dragos Harb 1:27:00 Zakarias Erosdi 50:41 Florin Hossu mp 
M18 (10) 
1 68 CSS Baia Sprie 2:11:48 Adrian Lazan 46:10 Alex Mercar 44:26 Teodor Molnar 41:12 
2 70 CSS Baia Sprie 2:13:21 Madalin Gorghis 49:20 Marin Feher 44:25 Andrei Fat 39:36 
3 65 ElStiinta Baia Mare 2:17:11 Cristian Brezian 46:39 Ionut Indrecan 49:08 Vasile Hreniuc 41:24 
4 63 Altius Roman 2:18:28 Eduard Ghiuzan 46:07 Marcelin Giurgica 43:25 Marius Broasca 48:56 
5 62 ANEFS Bucuresti 2:31:53 Catalin Miclea 56:15 Radu Rosca 48:54 Cosmin Georgescu 46:44 
6 67 Metalul Plopeni 2:35:15 Daniel Vlaicu 51:36 Ionut Vlaicu 56:29 Sergiu Dragan 47:10 
7 64 Altius Roman 3:19:52 Alex Ghiuzan 1:00:26 Iulian Fron 1:19:52 Andra Anghel 59:34 
8 61 Vointa Cluj 3:24:39 Tudor Pavel 57:05 Adrian Osan 1:20:37 Vlad Vultur 1:06:57 
66 PC Timisoara mp Andrei Soveresan 1:01:45 Gheorghe Cojocaru 1:31:49 Catalin Boldeanu mp 
69 ElStiinta Baia Mare mp Paul Chereches mp Stefan Libotean mp Paul nn 
M21 (8) 
1 5 CSU Craiova 2:13:30 Paul Brabiescu 48:45 Ovidiu Mutiu 44:36 Ionut Zinca 40:09 
2 7 ElStiinta Baia Mare 2:32:43 Iuliu Grec 1:03:22 Istvan Sebestyen 45:33 Emil Hecko 43:48 
3 3 CSU Brasov 2:33:21 Zoltan Szep 51:28 Klaus Csucs 49:50 Petru Stupu 52:03 
4 4 AJO Neamt 2:40:55 Adrian Bostan 1:03:50 Ciprian Popa 46:56 Ionut Patras 50:09 
5 6 CSU Craiova 3:08:30 Ilie Mirea 59:17 Dionosie Rosca 53:30 Emil Minoiu 1:15:43 
6 8 Metalul Plopeni 3:36:05 Mircea Maiorescu 1:15:32 Gabriel cristian Sabau 1:03:59 Andras Simon 1:16:34 
7 1 ANEFS Bucuresti 3:38:14 Razvan Lupa 1:09:20 Radu Milea 1:15:51 Viorel Miclea 1:13:03 
2 Carpati Miercurea Ciuc mp Vasile Spatariu mp Razvan Radu 1:10:50 nn 
M35+M135 (4) 
1 23 AJO Cluj 2:37:53 Gligor Pavel 46:51 Dumitru Cioban 1:08:16 Istvan Zsigmond 42:46 
2 24 TranSilva Cluj 3:01:28 Arpad Tokes 59:02 Ferencz Puskas 1:06:37 Sandor Fey 55:49 
3 25 TranSilva Cluj 4:18:40 Janos Kuszalik 1:24:16 David Capras 1:45:00 Clara Fey 1:09:24 
27 CSU Tg. Mures mp Laszlo Moldovan 1:02:48 Zoltan German-Sallo 55:02 Mihaly Kiss mp